Total War: WARHAMMER – Norsca

Do hry TW:Warhammer míří severská frakce Norsca. Přidáváme proto trailer a podrobnosti o frakci.

Toto DLC vychází na Steamu 10.8.2017 a můžete si jej koupit za 234Kč / 8,99€ a nebo jej získat zdarma za předobjednávku Total War: WARHAMMER II.


Všechny informace najdete uvnitř článku….

Total War: WARHAMMER – Norska

  • Dobuďte Starý svět v roli nájezdnických kmenů z Norsky a Zimního zubu.
  • Dva noví legendární šlechtici: Wulfrik Poutník a Throgg
  • Naverbujte severské šlechtice s vysoce specializovaným stromem schopností
  • Naverbujte tři nové typy hrdinů s vysoce specializovaným stromem schopností
  • Požádejte temné bohy o mocné odměny!
  • Ulovte ve Starém světě ty nejmocnější nestvůry a zkroťte je pro své účely
  • Rozsáhlý nový seznam jednotek s unikátními monstrózními jednotkami, včetně válečných mamutů a ledových wyrm
  • Zpomalte své nepřátele pomocí mrazivé bojové schopnosti Popálení mrazem
  • Proklestěte si cestu nepřátelskými šiky díky novým schopnostem Zuřivost a Berserk

Popis


Daleko na severu mezi Pustinami Chaosu a Mořem Spárů leží Norska. Tento pustý, nehostinný poloostrov na dálném severu Starého světa je domovem divokých válečnických kmenů, které byly zoceleny neúnavnými blizardy, pustou zledovatělou tundrou a monstrózními obyvateli této prokleté země. Jako fanatičtí přisluhovači temných bohů udělají cokoli, aby dokázali svou přirozenou sílu při neúnavném honu na nepřátele, kteří za to stojí, a při divokých nájezdech za účelem územního zisku.

Styl hry

Severská kampaň spočívá v neúnavném plenění a ničení. Mezi základní zdroje příjmu zde patří nájezdy a drancování. To samo o sobě svádí k velmi mobilnímu a bojovému hernímu stylu – vaše vojska budou neustále v pohybu a často budou soupeřit s ostatními frakcemi. Při vyhlazování sídel budete moci budovat monolity zasvěcené temným bohům Norsky… a bohové na své věrné vždy myslí!

Vojska Seveřanů se v bitvě vyznačují rychlostí a nelítostností a jejich základ tvoří po zuby ozbrojené a čím dál tím zuřivější pěší jednotky marodérů. S těmi správnými budovami mohou navíc verbovat celou řadu monstrózních jednotek, jako jsou například trollové, fimirští válečníci, norskanští ledoví vlci a kožení vlci. Na absolutním vrcholu potom najdete ledovou wyrmu a kolosálního válečného mamuta.

Unikátní norskanské mechaniky

Oddanost bohům
Při dobývání sídel mají norskanské frakce po bitvě unikátní novou možnost. Kromě obsazení a vyplenění mají na výběr ještě vyhlazení sídla a výstavbu monolitu zasvěceného jednomu ze čtyř temných bohů, které personifikují jako orla, vránu, hada a psa. Čím více monolitů postavíte, tím větší přízni bohů se budete těšit. Odměny získáváte v podobě čím dál tím účinnějších kampaňových a bojových bonusů a v určitých případech i unikátních jednotek nebo postav.

Podmínky vítězství
Složením slibu naprosté oddanosti jednomu bohu a získáním jeho konečně a největší odměny vykročíte na cestu triumfu v kampani. Bohové jsou žárliví a zbylí tři odmítnutí to budou brát s nelibostí. Vyšlou proti vám své nejlepší šampióny, čímž se aktivuje série úkolů, která vyvrcholí epickou koncovkou.

Lov nestvůr
Když v technologickém stromu odemknete schopnost Lovec nestvůr, Norsce se zpřístupní Monstrózní arkánum. Tento prastarý svazek obsahuje seznam těch nejmocnějších bestií a nestvůr, jaké se po tomto herním světě potulují. Hráč se následně může rozhodnout, zda se vypraví na několikaetapový lov, který vyvrcholí právě bitvou proti těmto legendárním nestvůrám. Když je porazíte, mohou vám poskytnout legendární trofeje, kterými může hráč vybavit své postavy. V určitých případech lze samotné nestvůry přivést k poslušnosti a naverbovat je pro použití v bitvě.

Popálení mrazem
V přehledu najdete několik přirozeně mrazivých jednotek, například norskanské ledové vlky a norskanské ledové trolly s pasivní schopností Popálení mrazem. V boji zblízka tento nový účinek citelně zpomaluje jednotky, a tím významně usnadňuje dostižení těch, co utíkají z boje, i těch, kteří se snaží manévrovat. Stejně tak i mocná ledová wyrma disponuje schopností Mrazivá aura, což je v podstatě konstantní účinek zpomalující pohyb okolních nepřátelských jednotek.

Dominujte!
Spolčete se s norskanskými kmeny a porazte jejich vůdce frakcí v bitvě. Po takové přehlídce dominance budou mnohem více nakloněni akceptování vaší nadvlády!

Základny
Mimo Norsku můžete zakládat marodérské základny v dobytých pobřežních sídlech. Poskytují základní možnosti verbování a fungují jako užitečné zastávky k doplnění jednotek v marodérských vojskách. Obsazení hlavních měst mimo Norsku – například Altdorfu, hradu Drakenhof atd. – vám umožní vybudovat plně rozvinutá severská sídla. Majitelé těchto měst vám navíc umožní odhalit tajemství původních majitelů, čímž se vám zpřístupní výzkum nových unikátních technologií.

Noví legendární šlechtici


Kampaň Norsky může vést jeden ze dvou legendárních šlechticů: Wulfrik Poutník, vůdce frakce Norsky, nebo Throgg, král trollů a vůdce frakce Zimní zub. Každý začíná na jiné počáteční pozici a s jinou unikátní sestavou kampaňových a bitevních bonusů.

Wulfrik Poutník
Wulfrik je neústupný kat. Brázdí moře i souš a všem kolem nahání hrůzu lebkami ze svých dobyvačných tažení, kterými je ověšen. Mezi jeho zářezy patří draci a králové, urození šlechtici i legendární bestie. Nikdo nemůžou odmítnout jeho výzvu k souboji, kterou navíc pronáší v jazyce vyzývaného.

Wulfrik je mocný vůdce i šermíř s unikátními schopnostmi, sériemi úkolů a legendárními předměty. Disponuje atributem obléhacího útočníka, který mu umožňuje před napadením opevněných sídel ignorovat požadavek na obléhací stroje a obléhací zbraně. Všechny jednotky mamutů v jeho vojsku získají bonus k útoku zblízka, všechny jednotky marodérů budou mít nižší náklady na udržování a všechny jednotky v jeho družině budou vzbuzovat strach.

Wulfrik má navíc osobní bojovou schopnost zvanou Mořský tesák, která byla pojmenována po slavné lodi. Jde o silný větrný útok s dalekým dosahem. Při zkušeném seslání rozhodit a pozabíjet doslova houfy nepřátel. Jeho schopnost Lovec šampiónů mu v bitvě umožňuje přikovat nepřátelské postavy, se kterými aktuálně bojuje, na místě.

Throgg
Trollové se proslavili nejen svou fyzickou silou, ale i naprosto zjevnou absencí jakéhokoli intelektu. A právě tímto se Throgg odlišuje od svého druhu, neboť byl obdařen na svůj druh vzácným a výjimečným intelektem. Za jeho zubatou vizáží se ukrývá nelítostná prohnanost, kterou Throgg využívá k tomu, aby dal zemi lidí okusit štiplavý severský chlad.

Throgg je mocný vůdce i zkušený kontaktní bojovník s unikátními schopnostmi, sériemi úkolů a legendárními předměty. Coby král trollů zajišťuje Throgg jednotkám trollů a ledových trollů nižší náklady na udržování a jednotky v Throggově vojsku jsou imunní vůči všem formám přirozených ztrát. Všem jednotkám trollů a ledových trollů napříč celou frakcí navíc propůjčuje bonus Fyzická odolnost.

Když Throgg v zemi trollů obsadí sídlo Eringrad, může v něm postavit unikátní budovu – Jeskyni kamenného trůnu – která propůjčuje bonusy jednotkám trollů napříč celou frakcí. Trogg navíc disponuje unikátním trollím magickým střeleckým útokem s názvem Vydatné zvratky.

Nový šlechtic

Náčelník marodérů
Vůdci severských vojsk, náčelníci marodérů, se ve svých stromech schopností pyšní unikátními sekvencemi osobních specializací, které jim umožňují vynikat v určitých aspektech boje, a které vrcholí účinnými aktivními a pasivními schopnostmi, které transformují jejich efektivitu v boji. Každá z těchto cest specializací je spojena s jedním ze čtyř norskanských bohů, a povaha těchto schopností je inspirována jejich dominantními aspekty. Náčelníci mohou navíc odemknout řadu ořů, jejichž vrcholem je mocný válečný mamut.

Noví hrdinové


Vojska hráčů za Norsku mohou naverbovat tři nové typy jednotek hrdinů, které budou sloužit jako podpora jejich vojsk a vykonávat akce na mapě kampaně.

Dlakovlk
Tyto mohutné bestie jsou lepší než jejich příbuzní koření vlci snad ve všech ohledech. Kromě toho, že jsou to silní, na velké jednotky orientovaní válečníci, mají také dvě unikátní, vzájemně se vylučující cesty schopností, které jim propůjčují silné útočné bonusy nebo okolním nepřátelským jednotkám obranné bojově-podpůrné bonusy.

Čaroděj šaman (znalost magie smrti, kovu a ohně)
Čarodějové Norsky se mohou při naverbování specializovat na znalost magie kovu, ohně nebo smrti. Nicméně jednou Norskan, pořád Norskan… nejsou to žádní slabí mágové! Získávají posílení útoku zblízka a mohou používat bojové vozy.

Fimirský balefiend (znalost magie stínů, ohně)
Fimirští balefiendi mohou být zdatní kouzelníci, ale jejich impozantní postoj a muskulatura z nich činí také mocné bojovníky. Tito hrdinové zastávající dvojí roli se nejlépe vyjímají v bitevní vřavě, kde sesílají kouzla a podporují jednotky svými bojovými schopnostmi. Fimirové navíc disponují magickými útoky a dokáží ničit zbroj.

Přehled jednotek


Šlechta
● Náčelník marodérů: orientace na boj zblízka

Hrdinové
● Dlakovlk: útok zblízka/bojová podpora
● Čaroděj šaman: Znalost magie kovu/smrti/ohně
● Fimirský balefiend: dvojí úloha, znalost magie stínů/ohně

Pěchota
● Marodéři: Zuřivost, skrýt se (v lese)
● Marodérští kopiníci: zuřivost, obrana proti čelnímu útoku Proti velkým nestvůrám, skrýt se (v lese)
● Marodéři (velké zbraně): zuřivost, skrýt se (v lese)
● Marodérští berserkři: bojová zuřivost, berserk, skrýt se (v lese), imunní vůči psychologii
● Marodérští šampióni: těžká zbroj, skrýt se (v lese), zuřivost
● Marodérští šampióni (velké zbraně): těžká zbroj, skrýt se (v lese), zuřivost

Pěchotní střelci:
● Marodérští lovci (oštěpy): skrýt se (v lese), zuřivost, proti velkým nestvůrám
● Marodérští lovci (vrhací sekery): skrýt se (v lese), zuřivost, proti velkým nestvůrám

Jízda a vozy
● Vozataj marodérů: Zuřivost
● Marodérský vozataj s ledovými vlky: zuřivost, vzbuzuje strach, popálení mrazem

Jízdní střelci a vozy
● Jízdní marodéři: skrýt (v lese), zuřivost, střelba během přesunu, předsunuté postavení
● Jízdní marodéři (vrhací sekery): skrýt (v lese), zuřivost, střelba během přesunu, předsunuté postavení
● Marodéři, páni koní: skrýt (v lese), zuřivost, střelba během přesunu, předsunuté postavení

Nestvůry a bestie
● Norskanští váleční psi: Odolnost vůči střelám, skrýt se (v lese)
● Norskanští ledoví vlci: Odolnost vůči střelám, skrýt se (v lese), popálení mrazem, vzbuzují strach
● Norskanští trollové: vzbuzují strach, regenerace
● Norskanští ledoví trollové: vzbuzují strach, regenerace, popálení mrazem
● Zuřivá mantikora: odolnost vůči střelám, vzbuzuje strach, vzbuzuje hrůzu
● Kožení vlci: fyzická odolnost, vzbuzují strach, skrýt se (v lese), bojová zuřivost, proti velkým nestvůrám
● Kožení vlci (ve zbroji): fyzická odolnost, vzbuzují strach, skrýt se (v lese), bojová zuřivost, proti velkým nestvůrám
● Fimirští válečníci: vzbuzují strach, z mlh, ničení zbroje, magické útoky
● Fimirští válečníci (velké zbraně): vzbuzují strach, z mlh, ničení zbroje, proti velkým nestvůrám

Vzácné nestvůry a bestie
● Norskanský obr: obléhací útočník, vzbuzuje strach, vzbuzuje hrůzu
● Krutý mamut: obléhací útočník, vzbuzuje strach, vzbuzuje hrůzu
● Ledová wyrma: odolnost vůči střelám, vzbuzuje strach, vzbuzuje hrůzu, mrazivá aura, popálení mrazem
● Válečný mamut: obléhací útočník, vzbuzuje strach, vzbuzuje hrůzu, oštěpy proti velkým nestvůrám
● Válečný mamut (válečná svatyně): obléhací útočník, vzbuzuje strach, vzbuzuje hrůzu, přízeň zkázonosných sil, poskytovatel slávy

 

Zdroj: Steam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette