Hratelné frakce – Kartágo

Carthage_map

Dnes pro Vás máme další překlad hratelných frakcí v chystaném Rome2:TotalWar, tentokrát o Kartágu!

Článek Vám představí 2. z hratelných frakcí a opět za ním stojí náš přispěvatel Žumpa, kterému tímto děkujeme.

„Demokracie, obchod, víra“

Carthage_Faction

Tlukoucím srdcem Kartága je město samotné, hlavní přístav a rušné obchodní centrum na pobřeží Severní Afriky. Poté co získalo nezávislost od svých fénických předků, rychle vytvořilo vlastní vojenské, námořní a obchodní impérium. Kartaginci, věrni víře svých předků, uctívají mnoho bohů, z niž nejvyšším je Baal Hammon., vládce zástupů a Tanit, božský patron samotného Kartága. Mnoho lidí věří, že jsou v jejich chrámech obětovány děti.

400px-Carthage_paradesliseKartágo je expanzivní obchodnický stát s malou vlastní populací. Kvůli tomu je většina jeho armáda složena z nájemných jednotek. Navzdory tomu, jádro jeho pozemních jednotek je tvořeno elitními kartáginskými občany, známými jako posvátný oddíl a mocnými válečnými slony z lesů Severní Afriky. Disponuje také vynikajícími námořníky, jejichž lodě jsou malé a obratné, schopné jak v taranu, tak v odstřelování nepřátel.

Od 6 století př.n.l. má Kartágo uzavřenou obchodní smlouvu s Římem. Dokonce bojovali bok po boku během Pyrrské války, ačkoliv to bylo manželství z rozumu, které mělo zabránit Řekům ovládnout Sicílii a jižní Itálii. Výsledek války byl lepší pro Řím, Kartágo získalo opěrný bod na Sicílii, ale Řím dosáhl nadvlády nad většinou Apeninského poloostrovu. Nyní mezi mocnými národy stoupá napětí…
Jako hratelná frakce, Kartágo těží z jeho dominance na moři a ze svého poděděného nadání k obchodu. Jako demokracie si má také vyšší úroveň spokojenosti obyvatel. Hráč bude mít na výběr hrát za jednu z hlavních politických sil, přičemž každá mu poskytne další vojenské ekonomické a kulturní výhody.

Carthage_sacredband

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette