Hratelné frakce – Makedonie

Macedon1

Do třetice všeho dobrého….  Dnes Vám představíme další hratelnou frakci v Rome Total War – Makedonii.

Více o tomto slavném národu se dovíte v článku…

MacedonTrans100x100

„Sláva, řád, síla.“

 

Toužíc znovu získat zašlou slávu, Makedonie je ze všech stran uzavřena ve svých před-alexandrovských hranicích Ilyry, Thráky a řeckými městskými státy. Může být Makedonská říše znovu obnovena pod vládou nového Alexandra?

V Makedonii existuje vláda, s králem držícím moc a vládnoucím ve jménu lidu. Toto se vztahuje i na pokladnu, plněnou zemědělstvím, lesnictvím a zdaněním přístavů, výjimkou jsou zlaté a stříbrné doly které jsou pod pravomocí krále.

 

Makedonská armáda zůstává u systému, který vyvinul Filip II. a Alexander, který se soustředí na pěchotu a kavalerii a je veden hrdinnými veliteli. Velmi málo se změnilo v taktice, technologii nebo v obléhacích strojích od dob největší slávy, pokračovala Alexandrova reforma hoplítů a spoléhali se na proslavené Hetairoie a Thesalskou kavalerii. Makedonie nikdy nebyla námořní mocností a dlouho se spoléhala na podmaněné helénistické státy, jako Athény, nebo Rhodos.

 

Jakožto nástupnický stát má Makedonie výhodu, když bojuje s ostatními helénskými státy a získává zvýšený příjem z každého závislého státu. Díky zkušeným válečníkům má Makedonie také výhodu, když bojuje proti barbarům.

Makedonský Král, Antigonos Gonatus je vlídný vladař a mazaný obchodník, díky čemuž má Makedonie bonus v příjmu a štěstí populace. Ostatní helenistické státy stále nemohou zapomenout na touhu Makedonie jim vládnout a proto je pro Makedonii těžší získat si jejich důvěru a uzavírat s nimi spojenectví.

Macedon_Shield_Bearers

Autor překladu: Žumpa

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette