Hratelné frakce – Arvernové

Averni3

Dnes pro Vás máme článek o páté hratelné frakci v Rome Total War2 – Arvernech!

Více se dozvíte při četní překladu od našeho uživatele Jacoba94…

Averni_ico

Víra, důstojnost, moc.

Pocházející z dlouhé linie keltských kmenů, bojovní Arvernové jsou jedním z nejmocnějších kmenů v centrální Galii. Navzdory obrazu barbarských lupičů a nájezdníků disponují komplexní a sofistikovanou kulturou s centrem v Nemosu, jejich pevnosti blízko Gergovijské plošiny.

Vedeni králi a rodovými náčelníky, avšak závislí na svých druidech, existuje mezi Arverny pevný sociální řád. Prestiž a moc pochází ze schopností každého muže jako válečníka a vůdce stejně jako z jeho rodu.

Velmi závislí na pěchotě, Arvernové ve velké míře využívají oštěpy a ničivý účinek zteči, vedené elitními válečníky jako jsou Spear Nobles (šlechtici s kopím) a Oathsworn (přísežníci). A právě tento styl boje vynesl vůdce na jejich místa, jako šampióny osvědčené v boji.

Zatímco mnoho záležitostí zdánlivě spadá pod arvernské krále a náčelníky, ve skutečnosti jsou řízeny vůlí druidů, jako je vyhlášení války, čí míru. Smíšení animismu s pantheonem větších, lokálních a nižších domácích bohů tvořících keltské náboženství je toto náboženství jedním z klíčových faktorů spojujících rozličné galské kmeny.

Zdánlivě nezastavitelná masa galských kmenů vydrancovala v roce 390 př. Kr. Řím, terorizovala většinu Aegeanie, a nedávno, v roce 279 př. Kr. podnikli invazi do Thrákie, Makedonie a Ilýrie. Možná že jejich osud leží za mořem v Británii se všemi keltskými kmeny sjednocenými pod jediným králem? Nebo na jihu, kde by se měli věnovat stále se zvětšující hrozbě Říma?

Díky proslaveným řemeslníkům, získávají Arvernové vyšší příjem z řemeslné práce, stejně jako těží z „galské“ zručnosti se zpracováním zlata. V bitvě galská jízda těží z vrozeného vztahu mezi jezdcem a koněm, zatímco charisma a bojové schopnosti jejich králů a náčelníků z nich činí impozantní válečníky a přináší jim respekt všech ostatních barbarských kmenů.

Arverni_OathSworn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette