Hratelné frakce – Parthská říše

Parthia4

Dnes Vám jako žhavou novinku přenášíme pár minut starý překlad SEDMÉ hratelné frakce v Rome Total War – Parthie.

Šestou hratelnou frakci Vám přineseme co nejdříve, výjimečně jsme zvolili exkluzivitu….

Více se o této frakci dozvíte v našem článku…

R2_logomon_256 

„Tolerance, spravedlnost, zisk“

 Vzestup síly Arkasése, vůdce Parthského kmene zajistil Parthii vítězství nad Seleuckým protektorátem v Partii, který byl oslaben svým pokusem o odtržení od Řecko-Makedonské vlády. Zde započal vzestup Partie, východní říše srovnatelné s říší Achaimenovců a jedné z mála zemí, která se může rovnat Římu v síle a bohatství.

 

Partie je konfederací kmenů, které jsou proslavené svými koňmi, nomádskými jízdními lučištníky a těžkou jízdou, která může postupným vývojem získat bronzové, či železné šupinové brnění, které bude pokrývat jak jezdce, tak jeho koně. Její pěší vojsko je závislé na Persko/Iránských horalech, kopinících a oštěpařích a občas žoldácích vyzbrojených a cvičených po vzoru Seleukovců.

Jakožto směs Perských, Helénistických a místních kultur, Parthské náboženství a filozofie uctívá jak Řecké a Iránské bohy, tak Zoroastrianismus. Postupem času se objevili elity, které drží klíčovou zemědělskou půdu, na které je závislá ekonomika. Obchod skrze Hedvábnou stezku umožňuje Parthským agentům snadný pohyb po antickém světě.

Jako východní frakce, Partie těží z bohatého dědictví Perské říše, hlavně v obchodních schopnostech a kulturní síle. Stupeň tolerance cizích kultur usnadňuje Partii dobývaní nových zemí, ale její Zoroastriánské praktiky zavrhují otroctví, což ovlivňuje jak ekonomiku, tak veřejný pořádek. Jejich střelecké umění a mistrovství v jízdě na koni z nich dělají sílu, se kterou je nutno při boji v otevřeném prostoru počítat.

ParthiaRoyalCataphracts

 

Za překlad děkujeme již tradičně Žumpovi z našeho fóra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette