Hratelné frakce – Egypt

Egypt3

Osmou hratelnou frakcí v Rome Total War bude Egypt a my Vám přinášíme čerstvý překlad!

Více se dozvíte v tomto článku…

Egypt_mon_256

„Dědictví, nezávislost, síla“

Ptolemaiovský Egypt je kulturně úzce spjat s Helénským světem, ale zachovává i mnoho Egyptských tradic. Byl založen Ptolemaiem v roce 305 př. n. l., po smrti Alexandra velikého, a stal se centrem kultury a obchodu pod vlivem svých Makedonských vládců.

Jakožto Alexandrův generál byl Ptolemaios vybrán, aby spravoval Egypt po smrti jeho krále. Jakmile se začala Alexandrova říše rozpadat, Ptolemaios vyhlásil nezávislost a zabezpečil Egypt proti ostatním Alexandrovým generálům během válek Diadochů (322 – 275 př. n. l.).

Ptolemaios si osvojil tradice a náboženství Egypťanů, nechal se prohlásit Faraónem a pokračoval ve staré tradici velkých chrámů a monumentálních staveb. Na druhou stranu povzbuzoval i řeckou kulturu a vědu, díky čemuž se zrodila řecko-egyptská elita. Ale realita není vždycky tak harmonická, kvůli řeckým posádkám, usazování řeckých veteránů v Egyptě a privilegiím řeckých občanů trpí Ptolemaiova říše častými a krvavými povstání původních obyvatel.

Smíšení Řeckých a Egyptských stylů boje poskytuje Ptolemiovským faraónům pokročilou a vyváženou armádu, která stále uznává roli svých hrdinských velitelů. Ačkoliv využívají hlavně oštěpy a píky, jejich jednotky jsou velmi různorodé, včetně zkušených bojovníků s mečem, vozů s kosami a exotických jednotek jakou jsou Afričtí váleční sloni. Kvůli své pozici u středozemního moře, potřebuje Egypt velké námořnictvo, aby ochránil své kolonie a obchodní zájmy.

Ačkoliv je Alexandrie majákem civilizace a vzdělanosti, její vládcové jsou po moci lačnící oportunisté. Tato nová dynastie muže stále rozšířit své území a vliv- například k sjednocení všech řecky mluvících lidí, nebo na západ dokončit Alexandrem zamýšlené dobytí Kartága.

Jakožto nástupnické království je Egypt progresivní a inovativní. Jsou to zkušení státníci a akademici, a jejich námořní schopnosti jsou nezpochybnitelné. Ačkoliv, jako nová dynastie na cizí půdě, musí ještě přesvědčit Egypťany o svých vladařských schopnostech.

EgyptPikemen

Za překlad děkujeme Žumpovi z našeho fóra Smile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette