Hratelné frakce – Svébové

Suebi4

Se značným zpožděním, ale přece! Přinášíme Vám český překlad frakce Svébů.

Více se o tomto germánském národu dozvíte v článku…

Mon_256icon

Krev, ušlechtilost, odvaha.

Svébové jsou nezkrotná germánská kultura sídlící na severovýchodě Galie. Mnohem spíše než samostatně žijící jednotlivci jsou Svébové sdružení více kmenů sdílejících stejný jazyk a náboženství, navíc často napadající své galské sousedy za Rýnem.

Silně závislí na pěchotě a taktice přepadů, je nájezdnictví převládající formou konfliktů. Lehce vybavená, využívá většina svébských válečníků frameu, kopí i oštěp v jednom, zatímco meče jsou spíše raritou. Často beze zbroje, nosí do boje zaoblené, oválné či dlouhé hexagonální štíty a nemají toho na sobě o mnoho více než jen jednoduché pláště či oděvy.

Nicméně jejich bojová zdatnost je legendární a jejich válečníci jsou více než právem obávanými. Dokonce i ten nejudatnější centurion se bude třást při pohledu na útočící Berserkers (berserky) – či ucítí chladnou ruku strachu sahající na jeho srdce při zahlédnutí zlověstných, černě pomalovaných Night Hunters mezi stromy (Nočních lovců).

Jsou zastánci izolacionismu, už Julius Caesar napsal, že i mezi germánskými kmeny samotnými byl naprosto minimální obchod, vyskytující se pouze v případě přebytku kořisti či otroků. Aby se odlišili od svých otroků, nosí svobodní muži a válečníci formu účesu známou jako svébská chocholka. Králové, náčelníci i šampióni soutěží mezi sebou, kdo z nich bude mít propracovanější formu tohoto účesu.

Vzhledem k těmto dispozicím je pro každého vůdce nesmírně důležité vystupování v bitvě. Králové a náčelníci, ačkoli pochází z nejelitnějších vrstev, jsou voleni, aby pokračovali v základní tradici…sjednocení kmenů.

Pod správným vedením mají Svébové potenciál být sjednoceni a smést Brity, Galy a Ibery pouhými počty válečníků.

Stejně jako jiné germánské frakce jsou Svébové mistry záškodnických bojů v lesích a plundrování. Díky Konfederaci germánských kmenů mají navíc diplomatickou výhodu při jednání s jinými barbary a vynikají v boji proti menším kmenům, které se jim odváží postavit do cesty. Pohrdají cizinci a civilizovanými kulturami stejně jako ostatními barbary a musí se proto smířit s velikým odporem těch, které si podmaní.

Suebi_berserkers_TWR2

Za článek děkujeme Jacobovi94 z našeho fóra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette