Hratelné frakce – Pontus

Pontus3

Sega před pár dny oznámila, že devátou hratelnou frakcí bude Pontus, který získá každý v den vydání hry samotné v podobě bezplatného updatu hry.

Více o Pontusu se dozvíte v našem článku…

Pontus1

„Ambice, Nezávislost, Zisk“

Jako hornatý region sousedící s Černým mořem disponuje Pontus mnoha úrodnými údolími a přístavy, díky čemuž je zaměřen hlavně na zemědělství a obchodu. Jeho umístění a krajina také určují jeho vojenské zaměření na pěchotu a válečné lodě. Ačkoliv, směs Řeckého a Perského vlivu zajišťuje, že Pontus disponuje vyváženou a pokročilou vojenskou silou. Jeho pikenýři s bronzovými štíty jsou respektovanou páteří armády a jeho rychlé a smrtící okosené vozy jsou oprávněně obávány.

Prvotřídní zboží a oportunismus jeho dobře informovaných vládců umožnil Pontu zůstat jedním z nejsilnějších existujících Helénistických států. Díky spojení s antickýcm světem, hlavně díky kontrole černomořského obchodu se dřevem, drahými kovy a ocelí, mají pontší agenti mnoho příležitostí ke sbírání informací o zahraničních nepřátelích.

Původ Pontu je Perský, byl částí bývalé satrapie Cappadocia, roku 333 př. n. l. se stal závislým státem pod Antigonem, poté co Alexandr smetl Mariovo impérium. V zásadě je Pontus shlukem řeckých kolonií, ovládaných znovu povstávající perskou dynastií. V roce 302 př. n. l. se během války Diadochů pod vedením Mithridatese Ktistese (‘Zakladatele’) odtrhl od Makedonského impéria. Po odražení invaze Ptolemaia Egyptského je Pontus připraven na expanzi do Malé Asie, do Řecka a dále.

Jako pokrokové království Pontus těží ze zdravých diplomatických vztahů s řeckými státy a následnickými království. Je také proslaven svými výsledky v bitvách, obzvláště proti barbarům. Ačkoliv, kvůli opuštění svého perského původu, východní kulturní vliv v rámci jeho provincií snižuje veřejný pořádek.

Pontus bude hratelný první den po vydání hry, jako volně stažitelný doplněk ke hře Rome: Total War II.

PonticRoyalCavalry

 

Za překlad děkujeme Žumpovi z našeho fóra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette