Zpátky do historie: Rome Total Realism

Rome_-_Total_Realism_Coverart

Jako malý bonus k dnešnímu článku o chystané Rome 2 Total Realism  jsme si přichystali článek o původní modifikaci Rome Total Realism! Je to příjemná nostalgie a trochu zavzpomínáme i na nás – původní RTW fórum následované současným TWF Smile

Více se dozvíte v článku….

Něco málo o Rome Total Realism

 V Roku 2004 nezazářila pouze moldavská skupina O-ZONE , ale také spatřila světlo Světa nejpopulárnější a nejprodávanější hra ze série Total War, která přesunula bojiště ze středověké Evropy do období krvavých gladiátorských zápasů, fatálních politických pletich a zajímavých vynálezů a její jméno je Rome: Total War. Ačkoliv hra byla velice úspěšná a dokonce byla použitá pro dokumenty BBC. Našlo se i mnoho kritiků, kterým vadily značné nesrovnalosti. Např. Hispánie byla pojmenovaná jako Španělsko, naddimenzovaná válečné vozy, jednotky neodpovídající dané době atd.

Na základě těchto stížností se aktivovala mezinárodní komunita, která vyslyšela poptávku po větší reálnosti a vybalancování jednotek a tím započal příběh nejobsáhlejší a nejznámější modifikace Rome: Total Realism (dále jen RTR).

Tato modifikace byla vyvíjena několik leta a přinesla do TW několik změn, které nebyly doposud v žádné hře v sérii TW realizovány.

Hlavní změny oproti originální hře spočívaly:

 • V 17 hratelných frakcí z původních devíti. Sloučil všechny římské rodiny do jedné a tak vznikla Římská Frakce.
 • V redesignu jednotek a vytvoření několika nových typů jednotek.
 • Ve vybalancování jednotek především kavalérie, snížena vrhačů oštěpů a mnoho dalšího
 • V nových mechanikách náboru jednotek záleželo na velikosti provincie a na povaze jednotky.
 • V přepracování mapy kampaně a rozšířena na východ do Indie.

Postupem času si získal mód velkou oblibu a tvůrci se rozhodli nepolevovat. Popularita módu a neustálé přidávání nových sub módu se ukázali býti tak obsáhlé, že začaly vznikat celé verze 1,2,3 atd. Následně se o mód začali zajímat tak významné herní časopisy jako  PC Gamer (US)PC Gamer (UK), a GameSpot. Čas plynul a jednoho krásného dne se dostala do rukou hráčů přelomová verze 6.0.

57464

RTR 6.0 zaznamenala obrovský úspěch a za den si ji stáhlo 80 000 lidí. Co bylo příčinu jejího úspěchu, nejlépe vystihuje komentář z jednoho krásného webu:

„V bitvách uvidíte krásně vymodelované a přeskinované jednotky. Snad všichni bojovníci jsou přepracováni – a opravdu se povedli. Jednotek je o mnoho více a mají reálnější názvy, ve kterých je někdy, hlavně u helénských národů – těžké se zorientovat. Z jednotek doznali velkou změnu hlavně sloni, kterých už nejsou jen tři druhy, ale můžete tu najít asijské, indické i mnoho dalších slonů.
Při budování je tu zajímavá novinka. Už nestavíte kasárna, ale děláte auxilie, což jsou fáze tréninku vojska. Jsou tři stupně: při prvním se zlepší veřejný pořádek, ale při druhém už můžete najímat speciální jednotky, které se nachází v jiných provinciích. Například si takto můžete najmout perskou falangu apod. Jednotky typické pro národ, za který hrajete, se nachází pouze ve vašich domovských provinciích, tj. v těch, které máte od začátku hry.“

Zdroj. Rometotalwar.bonusweb.cz

002

V krátké době následovali aktualizace 6.1 až 6.3, které se nakonec integrovaly do jednoho celku známého v našich končinách jako proslulá verze RTR 6.0 Gold.  Paralelně s vývojem RTR začali vznikat další módy jako RTR Fall of Empire a Iberian Conflict. Tyto módy se ukázaly býti natolik velké, že vzniklá nová modifikace pojmenovaná RTR – VII.

Jelikož všechny RTR byly založeny na původní hře s patchem 1.2. Část tvůrců se rozhodla, že budou vylepšovat RTR na základě patche 1.6, který vyšel s datadiskem Barbarian Invasion. Výsledkem se stala edice RTR Platinium Edition, která vyšla v roce 2010. Následovali dva roky vylepšování a v roce 2012 došlo k vydání edice RTR Platinium Edition 2.0, která sebou přinesla:

 • 27 hratelných frakcí
 • Několik desítek jednotek odpovídající historickému zaměření.
 • Přidané historické bitvy
 • Předělaný systém náborů jednotek
 • Chytřejší AI
 • Předělané mechaniky soubojového systému a mnoho dalšího

Pokud Máte chuť si užít zcela přepracovaný bojový systém, stovky jednotek a strategii s velkým S, poněkud OLD SCHOOL  grafikou. Neváhejte, navštivte Twcenter a stáhněte si poslední verzi.

Osobní komentář:

Pokud někdo z Vás hrál nebo stále hraje RTR tak se musíte pozastavit nad tím, co dokázala parta nadšenců s omezenými prostředky a co předvádí velké profesionální studio. Osobně, kdyby toto uskupení přišlo s obdobným projektem na Kickstarter.  Neváhám zafinancovat tuto hru a dát sbohem TW sérii.

Iulianus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette