Caesar v Galii – datadisk pro RTW2

735516_555699161171955_440740349_o

12. Prosince 2013 na naše monitory zamíří první datadisk pro RTW2 nazvaný „Caesar v Galii“ za cenu 15€uro. Podrobnosti o tomto rozšíření, najdete v tomto článku…

stb1

Balíček tažení

ss_aa547f952118338c7d9602898df692101c711b2d.1920x1080
Popis:

Caesar v Gallii představuje samostatně spustitelný balíček tažení pro Total War: ROME II, který pokrývá období výbojných válek Julia Caesara proti galským kmenům. Hráči mají v tomto tažení inspirovaném Caesarovými Commentarii de bello Gallico (Zápisky o válce galské) na výběr mezi čtyřmi hratelnými frakcemi: galskými Averny, belgickými Nerviy, germánskými Svéby a Římem.

Mapa tažení Caesar v Galii nabízí detailnější pohled než Rome II, a to jak geograficky, tak časově (58–51 př. n. l.). Jedná se o rozšířený a podrobnější pohled na Galii a jižní pobřeží Británie.

V porovnání s mapou Galie z ROME II obsahuje Caesar v Galii více oblastí a provincií, více frakcí (jak hratelných, tak nehratelných) a množství slavných dobových generálů a státníků, které hráč může využít pro své služby nebo proti nim bojovat. Záleží jen na tom, kterou frakci si zvolí.

Válka Caesarovi přinesla značnou slávu a bohatství. Tento konflikt v očích římského lidu výrazně posílil jeho popularitu… Senátoři se na to nicméně dívali jinak: Viděli, jak postupně posiluje vlastní postavení a směřuje tak až ke jmenování Diktátor.

Herní zážitek z rozšíření Caesar v Galii se od ROME II liší v několika důležitých ohledech:

Nová mapa tažení:

ss_d8c7a37ee93c53f8d6007f35c23a86ed7873ff38.1920x1080

Mapa tažení Caesar v Galii je zvětšenou a podrobnější verzí Galie, ve které hráč může expandovat přes 18 provincií s novými surovinami, osadami i sídelními městy.

Bližší zaměření na postavy:

Mnoho frakcí má k dispozici slavné dobové generály a státníky (například Řím nabízí samotného Galia Julia Caesara, Marka Antonia a mnoho dalších). Každá z hratelných frakcí má také svého vůdce, který během tažení působí jako hráčova hlavní postava.

24 tahů za rok:

ss_ca25f98449042b03f5d1dabdde38d4c441962dca.1920x1080

Jelikož Caesar v Galii pokrývá výrazně kratší období než kampaň ROME II (58–51 př. n. l.), představuje každý tah pouze dva týdny oproti dřívějšímu roku. To znamená, že se vrátila roční období. Jejich dopady na hru nicméně nejsou snadno předvídatelné a mohou se provincii od provincie lišit. Například pozdní příchod podzimu může znamenat lepší úrodu, naopak dlouhé suché léto produkci potravin poškodí.

Kompaktní tažení pro více hráčů s jasným cílem:

Generálům, kteří hledají rychlejší tažení pro více hráčů, nabízí Caesar v Galii zajímavé možnosti. Z důvodu pokrytí menšího geografického území a přítomnosti 48 znepřátelených frakcí jsou kooperativní i kompetitivní kampaně pro dva hráče rychlejší, intenzivnější a méně časově náročné než celé tažení.

Nové výzvy pro střední část hry:

ss_9c7df83abbaa9a9f39ef5dab676083eb683b7fac.1920x1080

Pro hráče, kteří si chtějí užít střední část tažení, jsou připraveny nové výzvy, které nahradí občanské války z ROME II. Pokud budete hrát za galské kmeny, pocítíte železnou pěst Říma silně se vměšujícího do vašich záležitostí. V roli Říma naopak budete čelit vzpourám galských kmenů, které proti vám budou vytvářet silná spojenectví.

Nové historické bitvy:

ss_7bd8d30c68ddcc2819e5fed2808ef8cabdab1c9d.1920x1080
Caesar v Galii přidává bitvu o Alesii jako hratelnou historickou bitvu. Alesie představovala v Caesarově galské válce bod zlomu. V jejím důsledku upadl do zajetí Vercingetorix, který byl později převezen do Říma a popraven během Caesarova triumfu.

Z pohledu Caesarovy frakce je hlavním úkolem udržet v Alesii obležení pevnosti Vercingetorixových Galů. Bitva začíná rozmisťováním římských vojsk v opevnění pod hradištěm. Hráč velí Římanům, kteří musí čelit útokům jak obrovské podpůrné armády, tak i ze samotné pevnosti.

Nové hratelné frakce v hlavním tažení Total War: ROME II

ss_07ec854bc775de8a41d9e967aa4b82cf5a9ef3b0.1920x1080

Kromě frakcí, za které lze hrát v nové kampani, přidává Caesar v Galii také tři nové hratelné frakce do hlavní kampaně:

Nerviové (belgičtí barbaři)
Nerviové jako nejdivočejší a nejsilnější z belgických kmenů představují směsici keltských a germánských kultur. Tato kulturní křižovatka se odráží i v jejich seznamu jednotek, který nabízí možnost vytvářet nová jedinečná vojska.

Bojové (galští barbaři)
Bójové jako jeden z největších galských kmenů obývali Předalpskou Galii, Bohemii a Zaalpskou Galii. Díky početnosti tohoto kmene disponují vojskem, se kterým je zapotřebí počítat. Nicméně od ostatních galských kmenů jsou geograficky izolováni a musejí se sami vypořádávat s nájezdy divokých germánských kmenů a Dáků.

Galatové (anatolští barbaři)
Východní Galové, Galatové, po keltské invazi na Balkán přesídlili do Malé Asie. Přišli přes Thrákii kolem roku 270 př. n. l. pod velením generálů Lotaia a Leonnoria. Galatové jako Keltové usídlení hluboko v helénském území, obklopeni nepřátelskými kmeny, nabízejí zajímavý a odvážný herní styl.

Nové jednotky:

ss_1c9ae3d2b54412f5606f12b31c64bda4ea87495f.1920x1080

Kromě obvyklých jednotek mají frakce z kampaně Caesar v Galii (a hratelné frakce hlavního tažení ROME II přístupné díky tomuto balíčku) k dispozici i nové následující vojáky:

Bójové (ROME II)

• Následovníci meče (pěchota s meči)
Kam velitel přikáže, tam meč tne.
• Veteráni s oštěpy (pěchota s oštěpy)
Bitva posiluje šlachy a srdce a otupuje sluch vůči křiku zbabělců.

Galatové (ROME II)

• Galatští legionáři (pěchota s meči)
Keltové poskytli Římanům více vědomostí, než jsou ochotni si připustit, ale stejným způsobem i mnohé získali.
• Galatští nájezdníci (jízda s meči a oštěpy)
Zlomení nepřátelé vědí, že je lepší utéct, než se postavit jezdcům, kteří nemají v úmyslu ušetřit jejich životy.

Galské kmeny (ROME II a Caesar v Galii)

• Vybraní šermíři (pěchota s meči)
Tito muži bojují s nezpochybnitelnou odvahou a vytříbenými bojovými schopnostmi.
• Vybraní bojovníci s oštěpy (pěchota s oštěpy)
Kroužková zbroj nedokáže zchladit srdce válečníka ani jeho touhu po bitvě.
• Galští lovci (skrytá pěchota s luky)
Umění lovu, maskování a náhlého úderu dělají z muže dobrého válečníka.

Nerviové (ROME II a Caesar v Galii)

• Nelítostné meče (pěchota s meči)
Jakmile Kelt jednou získá svůj meč, rozdělit je může pouze smrt.
• Partyzánští šermíři (skrytá pěchota s meči)
Tito bojovníci s meči útočí, kdekoli a kdykoli to nepřátelé čekají nejméně.
• Mocný kůň (jízda s oštěpy)
Silný kůň a prudký úder dělají z těchto válečníků hrozivé nepřátele.
• Obnažené oštěpy (pěchota s oštěpy)
Na co šaty, když máš víc odvahy než ostatní?
• Galští lovci (skrytá pěchota s luky)
Umění lovu, maskování a náhlého úderu dělají z muže dobrého válečníka.

Pomocné sbory

• Pomocní galští lovci (skrytá pěchota s luky)
Tito zdatní lovci mohou dobře posloužit Římu.
• Pomocný šlechtický kůň (jízda s oštěpy)
Obrněná pěst na koni je pro římskou armádu vždy vítanou posilou.
• Pomocné obnažené meče (pěchota s meči)
Zuřiví bohové války by měli pomáhat Římu.
• Pomocné krátké meče (pěchota s meči)
V boji je pro muže občas cennější udatnost než naučené schopnosti.
Žoldnéři
• Žoldnéřští galští lovci (skrytá pěchota s luky)
Lov jiných lidí často přináší tu nejlepší odměnu.
• Žoldnéřský šlechtický kůň (jízda s oštěpy)
Dokonce i urozený válečník má svou cenu a bude bojovat za zlato.
• Žoldnéřské obnažené meče (pěchota s meči)
Dokud žoldnéř bojuje statečně, bohové války budou žehnat jeho meči.
• Žoldnéřské krátké meče (pěchota s meči)
Statečnost a touhu po vítězství se často vyplatí zpeněžit.

 

Zdroj: Steam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette